Zarządzanie lejek sprzedaży: Dlaczego twoi starzy przewody nie są warte mniej

Dom > Produkty > Marketing > Zarządzanie lejek sprzedaży: Dlaczego twoi starzy przewody nie są warte mniej

Acclerate sprzedaży Ruchu Funnel
Jak długo trwa firmie rozpoznać osobę lub organizację, która mogłaby być zainteresowani Twoimi produktami? Jak długo trzeba czekać na firmę do współpracy z tym ołów i zrozumieć ich wymagania, i określić, czy są skłonni do zakupu produktu? Wreszcie, jak długo trwa Twoja firma usiąść z perspektywą i kończy się z nowym klientem?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania mają ogromną wartość dla firmy, aby określić średnią długość procesu ich sprzedaży, prosto z ołów identyfikacja do konwersji sprzedaży. Skutecznym sposobem wizualizacji tych danych dla jaśniejszej perspektywy sprzedaży jest reprezentowanie go w postaci lejka sprzedaży przy użyciu oprogramowania sprzedaży.

ZA lejek sprzedaży jest graficznym, warstwowych postać, która oznacza, że ​​etapy przewód przechodzi, po czym przekształca się klienta zakupów. Początkowe etapy lejka sprzedaży - ołowiu generacji i kwalifikacji - są obsługiwane przez zespół marketingu, w którym wykwalifikowani przewody są identyfikowane i przekazywane do działu sprzedaży, który następnie pracować na danych marketingowych do analizy potrzeb klienta i zamknąć interes, oferując odpowiedni produkt.

Głównym celem budowy lejek sprzedaży jest rozpoznanie wąskich gardeł w procesie sprzedaży, które mają wpływ na ogólną wydajność firmy i zwiększenie czasu potrzebnego do lądowania umowę. Wykorzystując te informacje, sprzedaży i marketingu zespoły działają w synergii i uświadomić sobie, gdzie powinny skoncentrować swoje wysiłki w celu wyeliminowania wąskich gardeł i ograniczenia czasu trwania cyklu sprzedaży.

Co lejek sprzedaży jest do analizy, automatyzacja marketingu jest do realizacji. automatyzacja marketingu jest narzędziem, które umożliwia zespół marketingowy w celu poprawy efektywności ich prowadzić operacje zarządzania. Różne sposoby, w których zespół może zawierać automatyzacji marketingu w swojej owczarni, są ołów punktacji, ołowiu i ołowiu klasyfikacji pielęgnowaniu. Główną cechą tych technik automatyzacji rynku jest to, że są one wykonane przed podjęciem kontaktu z ołowiem, i pozwoli firmie wiedzieć, które prowadzi wymaga najmniej wysiłki w celu uzyskania maksymalnych wyników.

ołów Scoring

Każda firma posiada obszerną bazę danych, która przechowuje wszystkie rodzaje informacji o ich potencjalnych, w tym, w jaki sposób wybrał do współpracy z firmą. Zespół marketingu kwalifikuje się do prowadzenia na podstawie poziomu zainteresowania, że ​​wyświetlacze ołowiu w produktach firmy studiując tej bazy wzorców - to wąskie gardło w lejku sprzedaży.

automatyzacja marketingu wykonuje zadania kwalifikacyjnego off ręce zespołu za pomocą ołowiu punktacji - automatycznego rozpoznawania działania wskazujące zainteresowanie w firmie, takich jak kontaktowanie firmę lub żądając próbny, i przypisanie punktów oparty na skalę, która pokazuje, jak bardzo prawdopodobne zespołu sprzedaży ołowiu mogą być konwertowane do klienta.

ołów Klasyfikację

Innym kwalifikator, że firma używa do swoich potencjalnych klientów opierają się na elementach takich jak ich siły nabywczej, Dane demograficzne, wielkość firmy, itp. Są to łatwiej rozpoznać niż poziomów procentowych, jednak, oni też mogą wykorzystywać wiele niepotrzebnych czasie z harmonogramem zespołu marketingu w.

Ołów klasyfikacja jest inną techniką automatyzacja marketingu, który automatycznie kwalifikuje potencjalnych klientów w oparciu o jak dobrze pasują one z produktów i usług firmy, i na ile prawdopodobne są one robić interesy z firmą.

ołów budowanie relacji

Lead punktacji i klasyfikacji są wykorzystywane do rangi prowadzi i odfiltrować złe lub Zagubionych. jednak, nadal istnieją pewne przewody, które obecnie nie wymagają niewielkiej ilości przekonujących, by stać przekształcony klienta długoterminowej.

Zespół marketingowy może rozpoznać te szczególne prowadzi i na bieżąco planować e-maile, które zapewniają odpowiednią treść z perspektywą, bez pchania na sprzedaż. To buduje zaufanie do nich i ułatwia relacje między tymi dwoma. Ołów jest zatem pielęgnować do stanu kwalifikowaną, po którym zespół sprzedaży może przejąć, perspektywa pomóc zrozumieć swoje propozycje wartości i ostatecznie zamknąć transakcję.

CRM darmo Trail Banner

Ostatnie posty

Avatar for Kapture CRM
Autor:
Kapture CRM
O:
Jest to admin.
Więcej artykułów autorstwa: Kapture CRM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

*

Śmiało pytaj
My nie gryzą
Ostatnie wiadomości o CRM

Let za rozmowę

  • Prowadzić firmę od dłoniach
  • Mają precyzyjną kontrolę nad swoimi działań sprzedażowych
  • Zapewnienie ciągłego wsparcia po każdej sprzedaży produktów