psychograficzna segmentacja w B2B

Segmentacja klientów w branży B2B !!!

Segmentacja klientów w branży B2B

Czy jesteś dobry w wybrania idealnego klienta dla firmy? Rozumiesz ich rzeczywistych potrzeb i jak Twój produkt / usługa będzie poprawić swoje firmy?

Dobrze, pozwól mi wyjaśnić, dlaczego trzeba psychograficznych segmentacji.

Jak wysłać e-mail lub kawałek zabezpieczenia do kilkunastu różnych perspektyw, ten sam skok sprzedaży może odwołać się do każdego z potencjalnych klientów w inny sposób.

można przyciągnąć maksymalną zainteresowanie klientów poprzez zrozumienie i spełniających wymagania klientów. jednak, Potrzeby klienta są różne i stale ewoluuje. W związku z tym, może trzeba różne podejścia do ich zaspokojenia. W tej sytuacji, trzeba podjąć decyzję, która pozwala przechwycić maksymalnych prowadzi w swojej lejka sprzedaży.

Dobrym psychograficzna proces segmentacji pozwala klientom zidentyfikować, zrozumieć i spełnić różne wymagania.

Dlaczego jest ważne dla marketingu segmentacja?

Proces MarketingGłównym powodem zespół marketingu segreguje jego baza klientów do zidentyfikowania segmentów jest stworzenie mix zwyczaj obrotu dla określonej grupy.

Na przykład – firma uruchomiła drogiego ajurwedyjski szampon do zapobiegania wypadaniu włosów. Widocznie, Nie każdy by zakupić ten produkt organiczny drogiego. Stąd, trzeba zidentyfikować potencjalnych klientów. Aw terminologii marketingowej, Proces identyfikowania swoich klientów docelowych nazywa się "Segmentacja klientów.

W skrócie, Segmentacja klientów pomaga dotrzeć do grupy docelowej, co skutecznie zwiększa produktywność zespołu marketingowego. Pomaga również komunikować się odpowiedni komunikat do klientów.

Opracowanie strategii segmentacji klientów B2B dla Przemysłu

customer segmentation in b2b marketing

Z powyższego przykładu, to jest bardzo łatwe do zrozumienia znaczenie segmentacji klientów. Rynek B2B charakteryzuje szereg czynników, które odróżnia ją od rynku B2C.

Spójrzmy na niektóre z wyzwań, z jakimi borykają się segmentacji marketingu B2B –

  • B2B kupujący są bardziej „racjonalny” niż kupujących B2C. B2C kupujący mają tendencję do zakupu, co chcą, natomiast, B2B kupujący zazwyczaj nabyć to, czego potrzebują. logicznie, można spędzić $3,000 na stylową skórzaną kurtkę, która jest mniejsza niż ciepły podobnie wyglądające $300 kurtka next-door, ale nigdy nie może mieć podobną decyzję w swoim miejscu pracy.
  • Produkty B2B są często bardziej skomplikowane. Więc, czasami trudno jest zorientować się, kto potrzebuje konkretnej usługi lub produktu.
  • relacje osobiste są ważniejsze w organizacjach B2B. Jak na rynkach B2B, Lojalność klientów jest ważniejsze niż jakiekolwiek inne rzeczy, marketingu zazwyczaj koncentrują się na co jeden do jednego rozmowę z klientami, raczej segregować je na różne segmenty.
  • Zazwyczaj, rynki B2B mieć długotrwałe okresy zakupu. Oznacza to, że pionowe potrzeby B2B skupić się na budowaniu relacji klienta i bardziej retencji. Stosunkowo, marketingu B2C zwykle do czynienia z krótszymi cyklami kupna i twarze często zmieniającym się klienta.

Rozważając te różne aspekty, trzeba dostosować inną strategię segmentacji klientów dla branży B2B. To sprawia, że ​​bardzo trudne.

Z dobrej strony, jest to wyzwanie i prezentuje Ci prawdziwą okazja dla klientów. Zamiast tworzyć trywialne segmentów klientów, firm B2B powinny koncentrować się na budowaniu segmentów klientów opartych.

Jak stworzyć psychograficznych segmentacji w swojej bazie klientów B2B?

Baza klientów B2B (B2B Przemysł)

Większość marketerów użyć pewnego stopnia segmentacji; przynajmniej idą modelu psychicznego podczas tworzenia strategii segmentacji. To może być łatwo namacalne i wymierne strategia.

Informacje demograficzne można łatwo nabyte, gdyż zawiera numerycznych i pełnych danych takich jak wiek, płeć, poziom przychodów, poziom edukacji, zawód i tak dalej.

Ale, czasami psychograficzna segmentacja działa lepiej niż jakikolwiek inny segmentacji.

w psychograficznych, jesteś identyfikacji namiętny zachowanie, które jest związane z indywidualnym klientem. Pomaga to ustalić przyczyny, które doprowadziły do ​​konkretnego zakupu.

Widocznie, to bardziej trudne do określenia, w segmencie ze względu na wiek i płeć. jednak, to jest bardziej istotne i zapewnia lepszy wgląd dla firm B2B.

W celu stworzenia psychograficznych segmentacji, trzeba przeanalizować historię zakupów, osobiste i zawodowe życie swoich klientów. Również, Interakcja social media jest cennym źródłem do określenia upodobania ludzi.

Po uzyskaniu wszystkich danych związanych z klientami, można zorganizować go z System CRM Marketing. Deska rozdzielcza CRM może skutecznie pokazać swoje dane w postaci dobrze zorganizowany dla przemysłu b2b.

Z każdego zakupu w drodze kupującego, istnieje komponent emocjonalny. Jeśli określenie czynników, Dominującym swojej decyzji kupującego, można łatwo utworzyć oddzielny segment dla niego. Spostrzeżenia danych pomoże Ci stworzyć te segmentacji.

Jak korzystać psychograficznych segmentacji w pracy?

Psychographic segmentation at work

Dzięki zdefiniowaniu segmentów klientów z branży B2B, możesz wysłać spersonalizowanych wiadomości, które lepiej rozmawiać z powodów, dlaczego ludzie muszą swój produkt lub usługę. Dzięki zintegrowanemu Gmail i Outlook, Twój Oprogramowanie CRM Marketing można skutecznie wykorzystać swój system automatyki e-mail.

Łącząc psychograficznych informacjami z innych czynników, takich jak informacje behawioralnej, dane demograficzne, i dane geograficzne, by dostarczyć mocniejszych punktów danych. Jest to bardzo pomocne w tworzeniu odpowiednich treści, kierowania odpowiedniego segmentu dla produktu lub usługi.

Wniosek

Jest oczywiste, że najwyraźniej wynikiem segmentacji klientów skutecznie wpływać ROI danej firmy. Z rosnącej konkurencji w branży B2B, zapotrzebowanie na zintegrowane oprogramowanie do obrotu rośnie stopniowo.

Jeżeli nie jesteś pewien, który CRM marketing oprogramowanie będzie najlepsze dla Twojego biznesu, nie martw się. Wizyta Kapture CRM aby dowiedzieć się wszystkie zalety zintegrowanego systemu CRM marketingu.

CRM darmo Trail Banner