Round robin w obszarze sprzedaży

Dom > Produkty > Obroty > Round robin w obszarze sprzedaży

3-1

Round robin w obszarze sprzedaży

Round Robin jest strategia planowania, który jest nie tylko muzyka dla uszu, ale również bardzo interesujące zrozumieć dogłębne. Round Robin jest klasycznym, jeśli chodzi o dzielenie się zasobami i jest powszechnie stosowane i akceptowane ołowiu stylu przypisania w sprzedaży.

Podstawowym założeniem w Robin Robin Scheduling jest to, że nie muszą być równe i równe rozmieszczenie przewodów w zespołach sprzedażowych, czy to nie fair w stosunku do agentów w zespole. Ale faktem jest, że idealnie równomierny rozkład w sprzedaży może zawsze pozostanie marzeniem nawet najlepiej zorganizowany zespół sprzedaży, ponieważ nie zawsze będzie kilka follow-up lewo-out, które muszą być przypisane gdzieś.

Round robin jest strategia przypisanie która dystrybuuje prowadzi do Teamu jedna po drugiej, aż każdy ma przewagę, po czym przypisanie zaczyna się ponownie z pierwszej cesjonariusza.

Dedykowany strategia przypisanie ołów jest istotne w sprzedaży od czasu, w przypadku braku jednego, Zespoły sprzedaży mogą skończyć się marnować 90% swojego czasu i środków kompensacyjnych dla jednego.

Round robin można podsumować w kilku słowach co następuje:

„Jeden na raz, obrotowo.”

Definiowanie Round Robin w sprzedaży:

Strategia round-robin jest w istocie zbiorem zasad dystrybucji opiera się na logice numerycznej. Te zasady dystrybucji są następnie wdrażane na System sprzedaży oprogramowania w celu realizacji harmonogramu dla ołowiu przypisywania.

Chociaż Round Robin jest inteligentny i wydajny na papierze, dane, a jego jakość doprowadzane do algorytmu odgrywa ważną rolę w jego skuteczności.

Idealnym scenariuszem gdzie Round Robin jest jego skuteczność szczytowej:

  • Obecność dużej ilości danych.
  • Równie duża liczba cesjonariuszami.
  • Równie wysokiej jakości przewody.

Jak round-robin Asysty kampanii sprzedażowych:

Round Robin pracuje w tandemie z lejka sprzedaży i kampanii Lead Generation. Poprzez te strategie bardziej wydajne, RR zapobiega utracie potencjalnych klientów i marnotrawstwa zasobów.

Round Robin ołów przypisanie pomaga przedsiębiorstwom duża, Zespoły terytorialne przypisać równe nowych potencjalnych klientów do grup terytorialnych.

Wstęp dogłębnej:

Algorytm round-robin wykonuje dystrybucję na podstawie zbioru liczb.

W sprzedaży, dystrybucja i przypisanie Połączenia / e-maile, itp., występuje w oparciu o kwalifikacjach, takich jak „kolejny wolny agent”, „Najlepszym środkiem wezwanie”, itp.

Zrozumienie, w jaki sposób round-robin algorytm działa w przypadku sprzedaży:

Wyobraźmy sobie, że istnieją 4 agentów sprzedaży w zespole terytorium mianowicie; A1, A2, A3, A4. Teraz możemy przypisać priorytet każdego agenta na podstawie takich czynników jak dostępnym środkiem, najlepszym środkiem, itp.

Przyjmuje się, że priorytety są środkami 3, 1, 2, 4.

Przejdźmy teraz ustawić określony czas obsługi prowadzić dla każdego agenta, innymi słowy, czas wymagany dla każdego środka do załatwienia smyczy.

Załóżmy, że są okresy 4, 2, 4, i 4 dla agentów A1, A2, A3, i A4.

Teraz podczas przepływu ołowiu zapytania, załóżmy timeshare dla każdego agenta obsługi jak dla ołowiu 2, po których środek jest znowu dostępny na priorytet przypisywania.

Okrągłym Robin wykres przydziału dla 7 Prowadzi w tym scenariuszu będzie następująca:

Agent Priorytet Trwanie
A1 3 4
A2 1 2
A3 2 4
A4 4 4

Prowadzić postępowania kwant -> 2 jednostki.

A2 A3 A1 A4 A3 A1 A4
0 7

Wniosek:

Obrotowa ołów przypisanie algorytmu round robin serwuje najlepsze zespoły sprzedażowe przedsiębiorstw. Gdy włączone w CRM, round-robin pomaga przedsiębiorstw terytorium zarządzania sprzedażą umożliwienie równego i zrównoważony podział rozmowy, e-mail, web prowadzi wśród dostępnych przedstawicieli handlowych. Dowiedz się więcej o sprzedaży terytorium oraz round robin w CRM Sales.

Ostatnie posty

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

*

Śmiało pytaj
My nie gryzą
Ostatnie wiadomości o CRM

Let za rozmowę

  • Prowadzić firmę od dłoniach
  • Mają precyzyjną kontrolę nad swoimi działań sprzedażowych
  • Zapewnienie ciągłego wsparcia po każdej sprzedaży produktów