Jak Krzyż – Sprzedać i UP – Sprzedać za pomocą oprogramowania CRM narzędzie?

Dom > Produkty > Obroty > Jak Krzyż – Sprzedać i UP – Sprzedać za pomocą oprogramowania CRM narzędzie?

Krzyż - sprzedać i Up - sprzedać za pomocą narzędzia CRM

Ilekroć zakupów Klient, lub wykazuje zainteresowanie zakupem produktu od ciebie, zyskujesz możliwość oferowania ich albo innego produktu, który uzupełnia ich zakupu (cross-selling; torba na laptop na zakup laptopa) lub droższa wersja tego samego produktu, które mogą mieć bardziej dostępne funkcje i usługi (up-selling; laptop z większej pojemności).

jednak, cross-selling i up-selling jest łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Dużym wyzwaniem jest skuteczny cross-selling i up-selling jest to, że jeśli nie jest dobrze ustawione i czasowe, może to być postrzegane jako spam do sprzedaży i może udaremnić klienta, i ostatecznie prowadzi ich do zerwania więzi z organizacją na dobre.

Z tego powodu, ważne jest, aby planować i walcz uprzednio, tak, że potrzeby klienta są spełnione, kiedy chcą, a nie wtedy, gdy organizacja potrzebuje. Korzyści z zastosowania takiej techniki kierowania są dwojakiego rodzaju - to stanowi wartość dla klienta i spełnia ich potrzeby, wraz z zwiększenie sprzedaży za organizację i tworzenie stałych klientów, którzy całkowicie im zaufać.

Mając na uwadze powyższe, w jaki sposób organizacje następnie śledzić, co do potrzeb klientów, a kiedy jest to potrzebne? To jest, gdy Narzędzie CRM oprogramowanie comes in handy.

Uznając kontekst:

Aby uzyskać wgląd motywacji i wymagań klienta, firma może śledzić i rejestrować w jaki sposób klient komunikuje się z nimi. Są one bezpośrednio odwiedzić stronę internetową? Są oni odpowiadając na reklamę e-mail? Co strona nie spędzają najwięcej czasu na? Jakich przedmiotów nie nabywają? Wszystkie bity informacji, Nie ważne jak mały, są zapisywane na wspólny bazy danych CRM i pomaga firmie zrozumieć potrzeby klienta i dostosować propozycje na podstawie ich danych osobowych, pozwalający skuteczniejszy cross-selling i / lub up-selling.

Tworzenie relacji:

Po zakończeniu analizy klient, firma może teraz przygotować się do zapewnienia odpowiednich produktów na podstawie tych danych. Na przykład, Jeśli klient ma wyświetlane zainteresowanie domu poprawy i nabył młotek piłka PEEN, firma może wysłać zaplanowanych e-maili, a nawet do nich zadzwonić i zaproponować zakup elektronarzędzi lub bardziej solidnego młota dla lepszej funkcjonalności.

To sprawia, że ​​klient uważa, że ​​firma szuka dla nich, a nie po prostu zatrzymany na popychanie sprzedaży. Jeśli zrobione dobrze, to zwiększa lojalność klientów i satysfakcji znacznie i toruje drogę dla powtórnych lub skierowania.

Skierowanie większych odbiorców:

Oprócz koncentrując się na klientów indywidualnych, spółka może również prowadzić kampanie marketingowe dla poszczególnych segmentów klientów równolegle. Segmenty te mogą być konstruowane w oparciu o rodzaju produktu, siła nabywcza, Lokalizacja klienta, itp. Na przykład, sugerując, swetry dla osób w cieplejszym klimacie, lub produkty high-end do higieny osobistej dla klientów budżetu świadome ogół będzie bezowocne, ponieważ nie są one istotne dla tej bazy klientów.

Analizując dane uzyskane w bazie CRM pozwala na szybsze i skuteczne segmentację, który ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia kampanii od kierowania odpowiedniego produktu do niewłaściwego tłumie obniży zadowolenie klienta i kolei, retencji klienta.

CRM darmo Trail Banner

Ostatnie posty

Avatar for Kapture CRM
Autor:
Kapture CRM
O:
Jest to admin.
Więcej artykułów autorstwa: Kapture CRM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

*

Śmiało pytaj
My nie gryzą
Ostatnie wiadomości o CRM

Let za rozmowę

  • Prowadzić firmę od dłoniach
  • Mają precyzyjną kontrolę nad swoimi działań sprzedażowych
  • Zapewnienie ciągłego wsparcia po każdej sprzedaży produktów