Zwiększenia retencji klientów z systemu CRM do zarządzania relacjami z klientami

Dom > ołów zarządzania > Zwiększenia retencji klientów z systemu CRM do zarządzania relacjami z klientami

Kapture Systemy CRMKonkurencja rośnie z każdym dniem. W wieku startupów, Coraz więcej przedsiębiorców starają się uczynić go wielkim w świecie, obiecując dostarczyć kolejny przebój. Nieistotne, jak znaczna ich roszczenia są, ludzie są traktowani na długiej liście opcji, gdy szukasz produktu lub usługi, który pasuje do ich potrzeb.

Firma działa w celu uzyskania większej liczby klientów i zapewnić im wartości w zamian za zwiększenie sprzedaży i przychodów. Ale jeśli ich klienci są oferowane inny produkt i wydaje się, aby dać im więcej wartości, nie zawaha się zmienić lojalności i przenieść swoją działalność do konkurenta. Aby temu zapobiec, firmy muszą szukać sposobów, które pozwala im zachować ich klienci byli zadowoleni - to gdzie Menedżer ds. relacji z klientami (CRM) pasuje do tego obrazu.

Prawdopodobnie słyszeliście od teraz-wspólnym powiedzenie, „To o wiele droższe niż nabyć klientowi zachować jeden.” CRM mogą odegrać ważną rolę w zmniejszaniu kosztów związanych z retencją klienta, gdyż dostarcza narzędzi, które ułatwiają aktywnie współdziałać z istniejącymi klientami i dostarczać zaufanie i przejrzystość na bieżąco.

Niektóre ze sposobów, w którym usługa CRM mogą być wykorzystane do zwiększenia przyrostu retencji klienta są:

1. Zlokalizuj dochodowych klientów

Nie jest to praktycznie możliwe, aby zachować każdy klient, który został zakupiony od ciebie. co więcej, próbując zatrzymać klientów, którzy mają bardzo mało zakupów i jest mało prawdopodobne, aby zrobić więcej, firma jest w końcu szkodliwe dla wzrostu zysku. Dlatego konieczne jest, aby zidentyfikować klientów, które przynoszą w przeważającej działalności, i skupić swoje wysiłki na utrzymaniu ich zamiast.

ZA serwis oprogramowania CRM bada dane klientów, których autorem jest skanowanie do pewnych zachowań, takich jak metryki historii zakupów, siła nabywcza, Częstotliwość zakupów, itp. określenie klientów, które są bardziej przydatne, aby zachować.

2. Aktywnie współpracować z klientami

Systemy CRM pochodzą z narzędzi do automatyzacji, które mogą pomóc zaplanować dostawę automatycznych komunikatów i odpowiedzi dla swoich klientów. Funkcja ta jest przydatna dla następujących się z klientami, którzy utracili kontakt z Tobą, a także za to, że proaktywne, aby utrzymać swoje częste te.

Poprzez zintegrowanie CRM z telefonem automatyzacja marketingu operacje, można wysyłać spersonalizowane e-maile, które zapewniają odpowiednie artykuły aktualności, wydarzenia i promocje na podstawie danych i zachowań klienta. Można również zaplanować automatyczne uzupełnieniami dla produktów, które są bliskie ich daty ważności lub są ze względu na check-up System.

3. Dostarczać ukierunkowane wiadomości i oferty

Budując swoją bazę klientów z podstawowymi szczegółami, można uzyskać lepszy wgląd do klienta i jego preferencji. To pozwala na tworzenie unikalnych wiadomości i dostosowane dopasować swoją ofertę do nich, który ustawia właściwą wizerunek firmy w ich umysł i sprawia, że ​​są bardziej prawdopodobne, aby wrócić do ponownych zakupów.

Usługa CRM jest niezbędny do badania zachowań klientów oraz uzyskanie tego wglądu, takich jak jak klient jest prawdopodobne, aby kupić nowy produkt, czyli jak zainteresowana perspektywa może zmienić swoją odpowiedź, gdy są one oferowane szczególną funkcję w produkcie. Na szerszą skalę, CRM może również utworzyć specjalny, Odpowiednie komunikaty dla poszczególnych segmentów rynku o podobnych gustach i preferencjach.

4. Tworzenie programów lojalnościowych

Klienci są specjalnie dla Ciebie, więc to logiczne, aby traktować je w ten sam sposób. Dać im powód, aby wracać do ciebie, tak, aby nie przenieść ich w inne miejsce, gdy nieco lepsza okazja przychodzi.

Z pomocą bazy danych klienta CRM, rozpoznać swoich stałych klientów i zaoferować im programów lojalnościowych, które zawierają ekskluzywne oferty, rabaty, promocje, lub dotacje. Dzięki temu klienci wiedzą, że troszczysz się o nich i buduje zaufania relacje.

CRM darmo Trail Banner

Ostatnie posty

Avatar for Kapture CRM
Autor:
Kapture CRM
O:
Jest to admin.
Więcej artykułów autorstwa: Kapture CRM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

*

Śmiało pytaj
My nie gryzą
Ostatnie wiadomości o CRM

Let za rozmowę

  • Prowadzić firmę od dłoniach
  • Mają precyzyjną kontrolę nad swoimi działań sprzedażowych
  • Zapewnienie ciągłego wsparcia po każdej sprzedaży produktów