Dlaczego opinie klientów jest wyzwaniem i wskazówki do jego rozwiązania

Dom > Obsługa klienta > Dlaczego opinie klientów jest wyzwaniem i wskazówki do jego rozwiązania

how to tackl customer feedback

Jednym z głównych wyzwań relacjach business-klient jest o czynienia z ujemnym sprzężeniem zwrotnym. Obsługa klienta zawsze był centralną częścią rozwijającego lojalności wobec marki. W rzeczywistości jest sercem modelu biznesowego, który pozwala firmom rozwijać.

To łatwiejsze niż kiedykolwiek dla konsumentów otwarcie wymiany doświadczeń marki. Teraz są one również za pomocą portali społecznościowych i kanałów, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Ale, sposób odpowiadania na niezadowolonych klientów zdecyduje, co mówią o swojej marki później.

Główne Scenariusz Kryzys jest odczuwane przez Kierownictwo

Załóżmy, że kawiarnia otrzymuje negatywną opinię z zaledwie 1.5 Ocena na Zomato. Albo ktoś podnosi kwestię jakości przeciwko swojej marki poprzez wywołanie wykonawczej obsługi klienta. Co wtedy zrobisz? Jak zareagujesz?

Są to główne drogi, że firmy zwykle mają tendencję do po otrzymaniu negatywnej recenzji.

 1. Odpowiedzi na zapytania najwcześniej i osiągają rozdzielczość.
 2. Spróbuj zakopać złe przeglądu z lawiną produkowanych własny napisany pozytywnych opinii.
 3. Odpowiedz wątek z „Mea” daj nam znać więcej.
 4. Zapomnij platformy i promować stronę w innych formach.

Z wyjątkiem pierwszego rozwiązania, wszystkie inne drogi będą stopniowo zwiększać swoje problemy w dalszej części linii. Odpowiadając na zapytania klientów daje rzeczywiste informacje o klientach i mądrości.

Poniżej znajdują się podstawowe sytuacje, które mogą nawoływać do reklamacji.

 • Zaniki
 • naruszenia bezpieczeństwa
 • Błędy produkcie

Są to wszystkie problemy, które domaga się natychmiastowych natychmiastowego rozdzielczość.

W warunkach typowych, odpowiedź kryzys w średnich i dużych biznesu skalę przyjmuje następującą kolej.

Większość ludzi po ludzku zaakceptować rzadkich błędów lub błędów systemowych. By naprawdę słuchając niezadowolonych klientów, można zrobić najbardziej satysfakcjonujący wynik możliwy.

How to Handle Customer Feedback

Pierwsze odpowiedź klienta jest niezbędna

Podając odpowiedź jest niezwykle ważne, specjalnie dla negatywnej recenzji lub skargi. Niektórzy menedżerowie obsługi klienta unikają negatywną opinię, gdyż pojawia się niezadowolenie klienta otwarcie. Ale, każdy niezadowolony kontakt jest potencjalnie atut dla swojej organizacji i kluczowym źródłem polecającego - jeśli są chętni do słuchania.

 • Rozwiązywania reklamacji na korzyść klienta i będą robić interesy z tobą 70% czasu.
 • Zadowoleni klienci, którzy się ich problem został rozwiązany, powiedzieć 4-6 ludzie o swoich doświadczeniach.

Większość niezadowolonych konsumentów nawet nie narzekać, oni po prostu cicho zamknąć swoją działalność. Dla każdej reklamacji w Internecie, istnieje co najmniej 26 inni klienci, którzy milczą. Bez względu na wielkość firmy, Klienci, którzy skarżą dają Ci szansę, aby je utrzymać zaangażowane.

jak reagować opinie klientówMożna to osiągnąć poprzez wydajnego oprogramowania helpdesk. The oprogramowanie helpdesk pozwala zebrać wszystkie zapytania społeczne zostać usprawnione na jednej desce rozdzielczej.

To pozwala na przeglądanie i odpowiedzieć na dużym basenie zapytań klientów. Tą drogą, Twój zespół usługa nie musi narzekać na często przychodzących zapytań społecznych.

Przełączyć swoje myślenie od czynienia ze skargą do obchodzenia troski

Za skarga swoich konsumentów jest prawdopodobnie prawdziwa obawa, że ​​można im pomóc. Nacisk na troskę i wyjście przyjdzie łatwiej.

W celu uniknięcia utraty klientów, you need to make it easy for them to complain. Let them know their criticisms are welcome. A complaining consumer cares enough about your brand to at least bring the issue to your attention. Więc, Zawsze podziękować klientom za poświęcenie czasu, aby się skarżyć.

Nakręć Klienci Poczuj Heard

opinie klientów i nawiązanie oprogramowanie

Według American Express Survey, 67% klientów zwykle odłożył słuchawkę z frustracji. Słuchać ich uważnie i empathetically - niech wiedzą, zrozumieć swoje uczucia i biorą je poważnie.

Mając jeden-na-jeden rozmowę z klientem, jakiś mały, jeszcze ważne rzeczy, należy pamiętać,. kierownictwo obsługi klienta tylko dbać, aby poprosić o imieniu klienta 21% czasu. Ważne jest, aby pokazać szacunek z kilku podstawowych przewodzi.

Wszyscy lubią czuć się wyjątkowo i docenione. Można to zrobić łatwo poprzez uznanie nie tylko fakty napotykanych przez klientów, ale także, jak to uczynił je czuć.

CRM dla klientów Zarządzanie Graficznych

Dać indywidualne podejście- Następnie postępuj Up

Spersonalizowana uwaga jest pierwszą rzeczą, że narzekają potrzeb klienta. Potem oczekiwać, że spółka będzie spontanicznie odpowiedz albo śledzić sytuację.

Wyjaśniać, według najlepszej wiedzy, co się stało i dlaczego tak się stało. Następnie jasno co zamierzasz z tym zrobić i podać dokładną linię czasu od kiedy zostanie rozwiązany. Większość klientów woli usłyszeć konkretne rzeczy, zamiast wymówek.

Wystarczy jedno wezwanie lub poczty przeprosiny nie można włączyć niezadowolony klient na szczęśliwe. to trwa 12 Pozytywne doświadczenia nadrobić jeden nierozwiązany negatywnych doświadczeń [Źródło: zrozumienie klienta Ruby Newell-Legner]. Więc trzeba śledzić.

Dla prawidłowej obserwacji, trzeba zrozumieć, monitorować i śledzić reklamację. Zadać jak najwięcej pytań do klienta, które trzeba wyjaśnić podstawowe problemy.

Odpowiedni oprogramowanie CRM pomoże Ci monitorowanie i śledzenie sytuacja. możemy uzyskać niepowtarzalny numer biletu dla każdej reklamacji, aktualizować status sytuacji, i podjąć odpowiednie działania. Stąd będzie można obsłużyć wiele problemów na raz nie zapominając nawet ani jednego.

System CRM pozwala dotrzeć do klientów bezpośrednio, tak, że można rozwiązać ich problem przez jeden-na-jeden interakcji.

Ponadto można obsługiwać online opinie z tej samej platformie, która przyspiesza reakcję, jak również.

Zdobyć szansę na Poprawy

Niezadowolony klient jest dostępny źródłem prawdziwej informacji o firmie. potrzebujesz to prawdziwe informacje, jeśli chcesz się rozwijać i wyróżniać się od konkurencji. Czasami dobrze jest otrzymać pozytywną krytykę ze swoimi klientami. Pomaga budować lepsze zrozumienie i wyzwala chęć polepszenia.

customer feedback management software

Wniosek

Niezadowolonych klientów są wyzwaniem dla każdej organizacji. Ale teraz wiem, każda skarga jest perspektywa, aby zminimalizować przyszłe błędy. Niezależnie od tego, jak trudne są sytuacje, Wszystkie scenariusze mogą być rozwiązane przez zwykłe słuchanie, uznania i zgodnie z klientem.

Dążyć do tworzenia relacji z klientami prawdziwy “Współpraca”, zamiast po prostu “Klient biznesowy” związek. Wykorzystać CRM dla lepszej infrastruktury i komunikacji z klientem.

CRM darmo Trail Banner

Ostatnie posty

Avatar for Kapture CRM
Autor:
Kapture CRM
O:
Jest to admin.
Więcej artykułów autorstwa: Kapture CRM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

*

Śmiało pytaj
My nie gryzą
Ostatnie wiadomości o CRM

Let za rozmowę

 • Prowadzić firmę od dłoniach
 • Mają precyzyjną kontrolę nad swoimi działań sprzedażowych
 • Zapewnienie ciągłego wsparcia po każdej sprzedaży produktów