3 tajnych kluczy do odblokowania zaangażowanie klienta w sektorze bankowym

Dom > Produkty > mobilny > 3 tajnych kluczy do odblokowania zaangażowanie klienta w sektorze bankowym

customer engagement in banking

Cały sektor bankowy działa w związkach. Przez wieki, relacje między bankami a ich klientami były podstawą gospodarki państwa. Ale wraz z rosnącym zapotrzebowaniem klientów na lepsze doświadczenie w tej erze cyfrowej, sektor bankowy szybko się zmienia swoją politykę zaangażowania klientów.

Przed, istnieje tylko jeden sposób, aby zbudować solidne relacje z klientami, i to twarzą w twarz interakcji. Ludzie wykorzystywane do odwiedzenia banku w celu gromadzenia informacji o otwarciu konta bankowego, interakcji z kadry kierowniczej i podejmowania decyzji.

Teraz, ludzie coraz częściej korzystają z telefonii komórkowej i bankowości internetowej. Więc, cały wymiar budowania zaufania i zaangażowania się zmieniło. Pojęcie doświadczenia bankowego musi być widziany z innej perspektywy, zawierające świeże technik i technologii.

Według badania rynku, klienci, którzy są w pełni zaangażowani, przynieść 37% więcej roczny dochód z ich pierwotnym banku niż klientów, którzy są wyłączone.

Dzisiaj, the zaangażowanie klienta w sektorze bankowym zależy od trzech czynników życiowych-

  • Efektywna komunikacja
  • doświadczenie w czasie rzeczywistym
  • Zaufanie

    Omni-kanałowy system komunikacji

crm activities in banking sector

Większość instytucji bankowych zacząć myśleć o zaangażowaniu klienta po nowy klient otworzy konto. Ale, początkowo powinno prowokować jeszcze zanim zacznie się relacja. Komunikacja jest najlepszym medium do identyfikacji, cel i przyciągnąć potencjalnych klientów w każdym rodzaju działalności. Sektor bankowy nie jest wyjątkiem.

Im więcej ludzi przyzwyczaić do komunikacji internetowej i mobilnej, im więcej organizacji bankowych integracji czat, Aplikacja mobilna i społecznych kanałów medialnych z ich oprogramowania Customer Relationship Management.

Przedsiębiorcy z solidne Wielokierunkowy kanał sprzęgający klient Zasady zachowania średnio 89% swoich klientów, w porównaniu do 33% dla firm z biednych polityki Omni-kanałowych [Źródło: Aberdeen].

Dalej, ludzie mają osobiste preferencje dotyczące kanałów komunikacyjnych. Zawierające wiele kanałów oznacza dajesz klientowi wiele możliwości wyboru preferowanego nośnika.

Z Twoim Oprogramowanie CRM bankowy można zintegrować wszystkie kanały komunikacji na jednej platformie, tak że można skutecznie komunikować się z potencjalnymi i istniejącymi klientami.

Personalizować Banking Experience

customer engagement strategies banking

Przy podejmowaniu decyzji finansowych klienci mają więcej źródeł informacji w banku. Dzisiaj, są one w znacznie korzystniejszej sytuacji niż firmy, które strojonych wymiar sprzedaży i zasad marketingu.

Teraz, klienci chcą bardziej spersonalizowane usługi w celu zwiększenia satysfakcji bankowego. 70% zakupu doświadczenia opierają się, w jaki sposób klienci czują, że są traktowani [Źródło: McKinsey]. I chcą poczuć się wyjątkowo.

jednak, dostarczając spersonalizowane doświadczenie może być trudne dla banków, z powodu przepisów i systemów, które trzymają je z powrotem od interwencji na życie osobiste ludzi.

Ale, z CRM dla sektora bankowego można strategicznie śledzić podróż finansową swojego klienta, organizowania danych zaczerpniętych z nich. Po uzyskać cenne informacje z Twojego analizy danych, można uporządkować odpowiednie segmentacji klientów, i będzie w stanie dostarczyć dostosowane do każdego segmentu doświadczenie.

Jasność informacji

customer engagement activities in banking

Jak w każdym związku, konieczne jest, aby zbudować silny fundament zaufania przed przejściem dalej. Ludzie mają poważne problemy z zaufaniem, jeśli chodzi o decyzji finansowej. To znacznie bardziej dotkliwe niż zakup szmatki lub wybranie dla przelotu wakacje hotel, odnosi się ona do ciebie i przyszłości swojej rodziny.

Częsta komunikacja i wspaniały spersonalizowane doświadczenie może zwiększyć poziom zaufania do pewnego stopnia. jednak, Głównym czynnikiem hodowlanego wiary w sercu klientów jest dostarczenie im dokładnych i jasnych informacji.

Przed komunikacji z klientami, Twoje kierownictwo powinno mieć wystarczającą ilość informacji, aby było jasne i nie pozostawiają wątpliwości za zamieszanie.

System bankowy CRM posiada narzędzia zarządzania informacjami, aby aktualizować i udostępniać informacje. Ograniczony dostęp zachowa zabezpieczyć swoje dane z innymi, przy jednoczesnym zwiększeniu współpracy i zrozumienia produktów w obrębie członka zespołu.

Gdy Twoje kierownictwo mieć wystarczająco dużo informacji, aby rozwiązać całą zapytanie, klient będzie stopniowo zaczynają ufać swoim bankiem i znaleźć zaufanie, aby otworzyć konto.

Wniosek

Dzisiaj, klienci mają więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki technologii mobilnej, która pozwala bankowi na podróż do klientów. Ale najciekawsze jest to, że kierownictwo banku mogą również skorzystać z tych osiągnięć technologicznych.

Rozkręceniu swoją strategię zaangażowania klienta jest warto wysiłek, który zapewnia większą retencję klientów. Zaangażowanie klienta jest podstawą związku, który obejmuje zaufanie i lojalność, jeśli zostanie to zrobione prawidłowo.

CRM darmo Trail Banner

Ostatnie posty

Avatar for Kapture CRM
Autor:
Kapture CRM
O:
Jest to admin.
Więcej artykułów autorstwa: Kapture CRM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

*

Śmiało pytaj
My nie gryzą
Ostatnie wiadomości o CRM

Let za rozmowę

  • Prowadzić firmę od dłoniach
  • Mają precyzyjną kontrolę nad swoimi działań sprzedażowych
  • Zapewnienie ciągłego wsparcia po każdej sprzedaży produktów